Obstawiaj u legalnych bukmacherów online w 2024 roku

Noblebet
100% do 1 250 PLN
Fortuna
100% do 600 PLN
STS
100% do 300 PLN
Superbet
100% do 200 PLN
Totolotek
100% do 500 PLN
Etoto
100% do 200 PLN
Betfan
200% do 300 PLN
eWinner
110 PLN bez ryzyka
Ivibet
100% do 400 PLN + 120 FS
Betfan
200% do 300 PLN
eWinner
110 PLN bez ryzyka
PZBuk
do 1 000 PLN + freebet 60 PLN

Zakłady sportowe są najpopularniejszą rozrywką hazardową w Polsce. Do składania kuponów przyznaje się – w zależności od sondaży – aż ¼ dorosłych Polaków! Wszystko dzięki temu, że rynek bukmacherski online został jakiś czas temu otwarty. W 2024 roku nad Wisłą działa dziś kilkunastu legalnych, licencjonowanych operatorów oferujących dostęp do bogatej oferty polskich i międzynarodowych wydarzeń sportowych, streamingów i setek rynków.

Spis treści

Wskutek poluzowania prawa zezwolenie Ministra Finansów posiada dziś 24 operatorów z Polski i zagranicy.

Wielu z nich prowadzi również zakłady stacjonarne (niektórzy posiadają kilkaset punktów rozsianych po całej Polsce). Ale nas w tym momencie najbardziej interesują operatorzy świadczący swoje usługi tylko w Internecie. Każdy z nich obecny jest bowiem online, ale nie każdy decyduje się na otwarcie salonów.

Polski rynek wciąż nie jest w pełni nasycony i co jakiś czas pojawiają się na nim nowi legalni bukmacherzy 2024. Dzięki temu oferta zakładów sportowych online w 2024 roku charakteryzuje się wysoką konkurencyjnością, na czym zyskują gracze. Bonusy i premie (często bez depozytu), coraz lepsza oferta dyscyplin i wydarzeń, szybko ewoluujące aplikacje mobilne – wszystko to zmienia się na naszych oczach!

Którzy bukmacherzy są w Polsce legalni?

Na mocy znowelizowanej w roku 2017 Ustawy Hazardowej legalną działalność bukmacherską mogą prowadzić jedynie podmioty posiadające odpowiednie zezwolenie wydane przez Ministra Finansów. Mówi o tym artykuł 6. ust. 3 ustawy. O taką działalność mogą ubiegać się jedynie podmioty prawne – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne. Wniosek z załącznikami musi trafić na biurko urzędnika na pół roku przed planowanym rozpoczęciem działalności. Wydanie decyzji może zająć około 6 miesięcy i w praktyce trwa nawet dłużej.

Polscy gracze mogą bez obaw korzystać z zakładów online, ponieważ wymagania stawiane przez ustawodawcę są dość rygorystyczne. Kapitał zakładowy spółki w Poland ubiegającej się o rejestrację musi wynosić minimum 2 mln PLN zaś przyszły operator jest zobowiązany do uiszczenia szeregu opłat na poczet uzyskania zezwolenia. Innymi słowy nie każdego stać na wejście do tej branży. Powoduje to, że legalne zakłady sportowe w Polsce są w 100% bezpieczne.

Informację o licencji Ministra Finansów znajdziemy zwykle u dołu strony portalu z zakładami sportowymi. Musi ona posiadać numer oraz datę wydania zezwolenia. Operatorzy zamieszczają często skan takiej decyzji, możemy więc zapoznać się z oryginalnym dokumentem.

Kto może brać udział w zakładach wzajemnych online w Polsce

Polska ustawa precyzuje, iż, podobnie jak w kasynach na prawdziwe pieniądze, z usług STS, Fortuny i innych domów bukmacherskich mogą korzystać jedynie osoby pełnoletnie. Warunkiem rejestracji jest dodatkowo posiadanie polskiego obywatelstwa. Operatorzy weryfikują to dość szybko, bowiem do wypłaty jakiejkolwiek wygranej musimy przesłać skan dowodu zaś wpłaty i wypłaty na konto mogą być dokonywane jedynie z rachunków i kart płatniczych należących do osoby, której personalia podaliśmy podczas rejestracji.

Opodatkowanie zakładów wzajemnych w Polsce u legalnych bukmacherów internetowych

Jaki podatek musimy odprowadzić od wygranej u bukmachera? Polska Ustawa Hazardowa precyzuje, iż gracze zobowiązani są do odprowadzenia podatku od wygranej za szczęśliwie postawiony kupon u legalnego bukmachera. Jednak na szczęście typerzy są zwolnieni ze składania specjalnej deklaracji podatkowej. Rozliczeniem wygranej zajmuje się więc sam operator. Czy musimy więc martwić się stawką podatku?

 • Jeśli nasza wygrana przekracza 2 280 PLN, musimy odprowadzić 10% zryczałtowanego podatku do polskiego fiskusa. Wszystkie wygrane uzyskane w ciągu roku sumują się i nie ma znaczenia, czy obstawialiśmy jeden duży kupon czy kilkanaście mniejszych. Niestety to nie jest jedyny podatek, który polski ustawodawca przygotował dla graczy.
 • Drugi podatek w kwocie 12% od każdego złożonego zakładu wzajemnego zawartego online lub w salonie stacjonarnym czeka na wszystkich graczy niezależnie od uzyskanej wygranej. Stawkę tę pobiera od razu bukmacher w chwili, gdy składamy kupon – widnieje ona na rozliczeniu kuponu w serwisie bukmacherskim.

Jeśli kupon okaże się zwycięski, możemy więc zapłacić dwa podatki: 12% na początku i dodatkowe 10% po uzyskaniu wygranej.

Dobra wiadomość jest taka, że gracz nie musi osobiście wypełniać deklaracji PIT – odprowadzeniem podatku w naszym imieniu zajmuje się sam bukmacher i to na nim spoczywa ten obowiązek. Co dzieje się z pieniędzmi pozyskanymi w ramach tego opodatkowania? Trafiają one do budżetu państwa i finansowane są z nich różne przedsięwzięcia związane z infrastruktura publiczną, na przykład szpitale czy drogi. Część tej kasy zasila również budżet policji czy straży pożarnej. Są to pokaźne sumy, wynoszące w skali roku setki milionów złotych.

Jak sprawdzić, czy bukmacher online posiada licencję na działalność?

Ponieważ gra u nielegalnych buków w 2024 roku jest w Polsce karalna, warto przed rejestracją upewnić się, czy dany operator faktycznie posiada zezwolenie na świadczenie usług online. Jak to zrobić? Za przykład posłuży nam strona znanego buka Totolotek:

 1. Wchodzimy na stronę www.totolotek.pl.
 2. U dołu strony klikamy w zakładkę INFORMACJE PRAWNE.
 3. W wyświetlonym tekście znajdziemy szereg akapitów. W jednym z nich widnieje informacja o udzielonej licencji: Totolotek posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 numer PS4.6831.8.2018.
 4. Dalej czytamy, iż zezwolenie zostało przyznane na sześć lat.

Zalety i wady legalnych bukmacherów

Polscy gracze mogą korzystać ze stron posiadających zezwolenie stosownego ministerstwa, jednak oferta rynku nie kończy się na tym. Dlatego w sieci mnóstwo graczy zadaje wciąż pytania w rodzaju „czy 1×2 bet jest legalny” albo „bukmacherzy legalni w Polsce”.

Okazuje się, że w sieci znajdziemy mnóstwo bukmacherów z licencją offshore, na przykład UK Gambling Commission czy Curacao, na przykład Bet At Home, Sportaza czy Unibet. Tego typu strony posiadają na swoich serwisach bogaty wybór sportów i bonusów. Wielu z nich prowadzi także kasyna online. Serwisy te są w pełni spolszczone. Legalnibukmacherzy 2024 przyznają także nowo zarejestrowanym graczom z Polski solidne bonusy powitalne do wykorzystania zarówno w kasynie online na pieniądze jak i w zakładach sportowych.

Głównym argumentem przeciwko legalnym bukmacherom w Polsce wysoki podatek. Polski gracz musi odprowadzić 12% a później 10% (w przypadku wygranej). W Irlandii, dla przykładu, podatek ten wynosi… 1%! Jakie są więc zalety i wady legalnych bukmacherów i czy warto korzystać ze stron bez polskiej licencji?

Zalety legalnych bukmacherów Wady legalnych bukmacherów
legalna gra bez ryzyka oferta często ustępuje bukmacherom z licencją offshore
podatek z zawieranych zakładów zasila polski budżet ograniczona liczba podmiotów na polskim rynku
brak kar dla graczy i operatorów brak płatności w kryptowalutach
szeroki wybór dyscyplin sportowych wypłata u wielu legalnych bukmacherów jest możliwa głównie na konto bankowe
korzystne kursy na wiele dyscyplin konieczność odprowadzenia podwójnego podatku od gier
regularne promocje bardzo ograniczona sekcja z grami hazardowymi typu blackjack czy poker
masa streamingów najlepszych wydarzeń sportowych wysoki podatek = gorsze kursy
brak problemów z wpłatami i wypłatami
bonus bez depozytu
freebety dla graczy
bonusy za rejestrację
programy lojalnościowe z masą nagród
profesjonalne wsparcie klienta
solidne zabezpieczenia i rygorystyczna polityka prywatności
możliwość dochodzenia swoich praw w procedurze reklamacyjnej przed polskim sądem

Porównanie legalnych i nielegalnych bukmacherów w Polsce

Gracz, który chce złożyć kupon na Ekstraklasę czy MMA może wybierać  z oferty legalnych i nielegalnych buków. Jedni i drudzy mają swoje wady i zalety. Pamiętajmy o tym, że decydując się na rejestrację w zagranicznym portalu bez licencji, nawet jeśli robimy to przez sieć VPN, może zostać wykryte. Wówczas ryzykujemy spore kary!

Cecha Legalni bukmacherzy Nielegalni bukmacherzy
licencja Ministerstwa Finansów tak nie
sankcje prawne za grę nie tak
bogata oferta wydarzeń tak tak
polskie i zagraniczne ligi piłkarskie tak tak
zakłady specjalne tak tak
bonusy powitalne tak tak
freebety tak tak
ubezpieczenia zakładów tak tak
streamingi live tak tak
kasyno online z automatami i innymi grami hazardowymi nie tak
ryzyko utraty środków nie czasami
opodatkowanie wygranej tak nie
sporty wirtualne tak tak
oferta na e-sporty tak tak
płatności w euro, dolarach czy hrywnach nie tak
kryptowaluty nie tak
e-portfele czasami tak
zakłady live tak tak
wysokość kursów na Ekstraklasę wysokie mniej konkurencyjne
wysokość kursów na pozostałe zakłady zależy zależy
szybka wypłata tak tak

Legalni bukmacherzy ranking 2024

Jak wybrać najlepszego legalnego bukmachera w 2024 roku? Pod lupę należy wziąć szereg czynników takich jak:

 • szybkość rejestracji
 • wersję mobilną strony i aplikację
 • rodzaje kuponów
 • bonus za rejestrację i inne premie
 • liczbę rynków na poszczególne wydarzenia

To oczywiście nie wszystko. W poniższym zestawieniu prezentujemy naszym zdaniem najlepszych polskich bukmacherów online działających legalnie. Nasz zespół redakcyjny prześwietlił ich oferty i dokładnie sprawdził oferty promocyjne. Obstawiając na tych portalach macie pewność szybkiej wypłaty środków i solidnego wsparcia technicznego!

Bukmacher Bonus powitalny Wager Licencja Aplikacja Minimalny depozyt Minimalna wypłata Czas wypłaty
STS 1 560 PLN + zakład bez ryzyka 100 PLN x3 Tak Android/iOS <1 PLN od 1 PLN Natychmiast
Fortuna Zwrot za pierwszy zakład do 600 PLN Tak Android/iOS <1 PLN od 1 PLN Natychmiast
LVBet Do 3 333 PLN + 600 PLN na gry i wirtualki + gra bez podatku x4 Tak Android/iOS <1 PLN od 1 PLN Natychmiast
Betfan Freebet 60 PLN + 100% do 1 000 PLN za drugą wpłatę x3 Tak Android/iOS <1 PLN od 1 PLN Natychmiast
PZbuk Freebet 50 PLN + Cashback 1 000 PLN Tak Android/iOS <1 PLN od 1 PLN Natychmiast

Na co zwrócić uwagę przy wyborze legalnego bukmachera online?

Gdy szukamy nowego bukmachera w 2024 roku, powinniśmy przed rejestracją włożyć trochę wysiłku w research. Przyniesie nam to wymierne korzyści: lepsze kursy, większe bonusy i szybsze wypłaty. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę?

 • Licencja – sprawdź, czy operator posiada licencję Ministra Finansów.
 • Zapoznaj się z ofertą bonusową – czy operator oferuje freebety, ubezpieczenie zakładu, cashback itd.
 • Jak łatwo jest obstawić bonus – w regulaminie znajdziesz szczegółowe warunki obstawienia bonusu: warunek obrotu, minimalny kurs, rodzaj kuponu, rodzaj dyscyplin sportowych.
 • Dostępność pozostałych bonusów – jakie kursy są promowane i jak często, bonusy reload, bonus mobilny, bonus za polecenie przyjaciela itd.
 • Metody wpłaty i wypłaty oraz terminy wypłat – mamy 2024 rok ale wciąż nie wszyscy bukmacherzy natychmiast realizują wypłaty. Chyba nie chcesz czekać trzy dni na przelew! Dostępność e-portfeli, BLIK czy Przelewy24 pozwoli szybko zasilić konto i wypłacić wygraną.
 • Jakie sporty są dostępne – ofertę bukmachera na interesujące ciebie dyscypliny sprawdź w porównywarce kursów np. Beter. Przekonasz się wtedy, jak na tle konkurencji wypada dany operator. Niektórzy operatorzy mają lepszą ofertę na hokeja albo koszykówkę, inni na Ligę Mistrzów a jeszcze inni specjalizują się w piłkarskich ligach europejskich.
 • Rodzaje kuponów – czy SOLO i AKO to jedyne opcje? Czy bukmacher posiada opcję Betbuilder do łączenia różnych rynków w ramach wydarzeń?
 • Czy są transmisje meczów na żywo – nie ma to jak oglądanie wydarzeń z kuponem w dłoni! Streamingi oferowane są przez wszystkich buków online, ale nie wszyscy mają identyczną ofertę. Jakość transmisji, język, możliwość streamingu na komórce – to należy wziąć pod lupę.
 • Zakłady live – tutaj istotna jest nie tylko liczba samych dyscyplin i wydarzeń ale również transmisje i liczba rynków. Strona buka powinna szybko reagować na zmiany na boisku czy korcie, bez zbędnych opóźnień!
 • E-sporty – możesz pominąć ten dział, jeśli nie interesują cię rozgrywki w LOL czy DOTA2, ale jeśli obstawiasz te dyscypliny, ich wybór staje się kluczowy!
 • Sporty wirtualne – jeśli lubisz obstawiać na wirtualkach 24/7, ten dział powinien rzucać na kolana i oferować szereg dyscyplin wraz z rozbudowanymi statystykami.
 • Dostępność aplikacji mobilnej – apka pozwala na pełne zarządzanie kontem, wpłaty i wypłaty, kontakt z obsługą klienta, dostęp do statystyk itd. Powinna być dostępna na systemy Android oraz iOS.
 • Praca działu wsparcia – obsługa klienta powinna być czynna 24/7, w najlepszym zaś przypadku od rana do wieczora. Jak długo czeka się na odpowiedź? Czy jest ona satysfakcjonująca? Jak złożyć reklamację? Skontaktuj się z pracownikiem BOK-u i zadaj mu kilka pytań.
 • Opinie w sieci – co o danym buku sądzą inni typerzy? Jak oceniają jego promocje? Przeczytaj recenzje doświadczonych graczy i sprawdzaj regularnie promocje opisywane na specjalistycznych portalach bukmacherskich
 • Gry hazardowe – wielu buków wprowadza do oferty gry hazardowe live. Sprawdź ten dział przed rejestracją i przekonaj się, jak wygląda ta oferta na tle innych operatorów. Stoły w języku polskim to dodatkowy atut.
 • Program lojalnościowy i premie dla regularnych graczy – jeśli dużo obstawiacie, oferta VIP pozwoli wam spić samą śmietanę. Wyjazdy na mecze, cashbacki, zaproszenia do ekskluzywnych turniejów. To czeka na was u dobrego buka online!

Legalni bukmacherzy – bonusy dla Polaków

Premia u bukmachera pozwala podjąć decyzję o rejestracji. Na szczęście dla nas polski rynek jest dość konkurencyjny i operatorzy dwoją się i troją, generując promocję za promocją dla nowych graczy. Obecnie można otrzymać darmowy zakład za samą rejestrację. Przy wpłacie kolejnych depozytów stawka rośnie – menadżer nagrodzi nas bonusem od depozytu, cashbackiem albo ubezpieczeniem zakładu.

Poza premią powitalną bukmacherzy organizują czasowe promocje na wybrane wydarzenia – tutaj można obstawić Bundesligę czy Wimbledon po preferencyjnych kursach, które deklasują konkurencję. Spójrzmy więc na rodzaje bonusów bukmacherskich oraz na warunki, które gracz musi spełnić, aby móc wypłacić kasę z obrotu taką premią.

Legalni bukmacherzy bonusy Korzyści Jak otrzymać? Warunki
Freebet Uprawnia do darmowego zakładu na określoną kwotę, np. do 100 PLN na wybrane gry albo rodzaje kuponu, np. AKO. Premia wręczana przy okazji rejestracji, wpłaty depozytu, bez depozytu oraz podczas specjalnych okresowych promocji na niektóre dyscypliny albo rodzaje kuponu. Zwykle bonus musi zostać obrucony okreslonąliczbę razy. Operator wymaga też często, aby kurs zakładu wynosił np. minimum 1.45 albo więcej.
Ubezpieczenie zakładu/Cashback Zwrot pieniędzy w przypadku przegranego zakładu na jedno lub kilka wydarzeń na kuponie. Premia wręczana przy okazji rejestracji, wpłaty depozytu, bez depozytu oraz podczas specjalnych okresowych promocji na niektóre dyscypliny albo rodzaje kuponu. Zwykle jest przyznawany bez warunków obrotu albo z minimalnym wagerem x1.
Doładowanie Dodatkowa gotówka na grę na określonych grach uzależniona od wpłaty. Gracz musi wpłacić depozyt i otrzymuje np. 100% do 1 000 PLN w formie gotówki na oddzielne saldo bonusowe. Standardem jest warunek obrotu, minimalny kurs oraz lista dyscyplin na które można wydać pieniądze.
Bonusy kursowe Jeden lub więcej kursów w czasowych promocjach, które są sprzedawane po super niskiej marży. Każda wpłata kwalifikuje się do obstawiania zakładów. Tego bonusu zwykle nie można łączyć z innymi
Bonus mobilny Prezent gotówkowy w niewielkiej kwocie za instalację apki mobilnej i złożenie pierwszego zakładu ta metodą. Warunkiem otrzymania jest pobranie apki mobilnej na iOS/Android i złożenie pierwszego zakładu na określoną kwotę. Zwykle wręczany z warunkiem obrotu np. x1 albo x3.
Turniej Okazja do zdobycia gotówki na zaakłady. Wręczany po rywalizacji – składaniu zakładów na określone dyscypliny lub wydarzenia. Nagradzani są gracze, którzy złożyli najwięcej zakładów. W standardzie jest warunek obrotu, który należy zrealizować przed wypłatą.
Zakład combo Korzystniejszy kurs przy złożeniu kuponów AKO lub MAXIKOMBI. Im więcej wydarzeń na jednym kuponie z minimalną wartością kursy, tym większe doładowanie w przypadku wygranej, np. 50%. Zwykle przydzielane przez bukmacherów bez warunku obrotu.

Kody bonusowe u legalnych bukmacherów internetowych

Kody bonusowe wpisane podczas depozytu lub rejestracji pozwalają na uzyskanie dodatkowej gotówki na grę lub lepszego kursu na niektóre wydarzenia. Mniej więcej połowa polskich legalnych bukmacherów w Polsce wymaga podania kodu bonusowego podczas wpłaty środków. Skąd wziąć kody bonusowe? Między innymi znajdziecie je na takich stronach jak ta. Kasynopl w recenzjach umieszcza informacje o wymaganych kodach, które pomogą wam zgarnąć dodatkowe pieniądze na grę.

Operatorzy informują o czasowych promocjach na swoich profilach społecznościowych oraz w kampaniach mailingowych. Warto więc wyrazić zgodę na otrzymywanie materiałów promocyjnych drogą SMS-owa albo mailową.

Bukmacher Kod bonusowy Bonus Wager Czas na rozegranie bonusu
Betclic 5VIPBETCLIC 200 PLN za przegrany kupon brak bezterminowo
Fortuna FORTUNA 50 PLN za wygrany zakład brak bezterminowo
Betfan BETFAN Cashback do 600 PLN x1 bezterminowo
Etoto ZAGRANIE 200% do 300 PLN od depozytu + 50 PLN freebet brak bezterminowo
LVbet LVEURO 3 333 PLN na start x1 bezterminowo

Warunek obrotu bonusem u legalnych bukmacherów

Co to jest warunek obrotu? Wager znany wam zapewne z kasyn online to nic innego jak wymóg obstawienia bonusowych pieniędzy określoną liczbę razy u legalny bukmacher Polska. W przypadku kasyn standardem jest wager na poziomie x30-x50. U bukmacherów online jest on niższy i wynosi maksymalnie x5. Coraz więcej buków oferuje jednak bonusy bez warunku obrotu – wynika to po prostu z faktu, iż walczą one coraz ostrzej o nowych graczy.

W premiach gotówkowych oferowanych przez legalnybukmacher pl standardem jest również minimalna wysokość kursu, na który możemy złożyć zakład. Oczywiście im wyższy kurs wymagany przez buka, tym mniejsze mamy szanse na wypłatę pieniędzy, dlatego szukajcie bonusów z jak najniższym wymaganym kursem!

Legalni bukmacherzy online i stacjonarne zakłady sportowe

Aby złożyć kupon nie trzeba chodzić już do kolektur bukmacherskich. Tym bardziej, że wielu operatorów nie zdecydowało się w ogóle na otwarcie swoich salonów i oferuje wyłącznie zakłady sportowe przez Internet. Naturalnie wciąż można spotkać konserwatywnych typerów, którzy odwiedzają wyłącznie stacjonarne salony. Ale młode pokolenia stawia na zakłady online. Nic dziwnego! Mają one spora przewagę nad stacjonarnymi bukmacherami. Spójrzmy na małe zestawienie obu form obstawiania.

Zakłady stacjonarne Zakłady online
Bogata oferta dyscyplin i wydarzeń Bogata oferta dyscyplin i wydarzeń
Niezbyt łatwy dostęp do statystyk Wszystkie statystyki w zasięgu ręki
Bonusy za kupony złożone w kolekturach Bonusy za wpłaty online
Konieczna piesza wycieczka do salonu Zakłady bez wychodzenia z domu
Gracz nie może łatwo zestawić konkurencyjnych ofert Możliwość szybkiego porównania kursów na wybrane wydarzenia
Czynne przez kilka godzin dziennie Czynne 24/7
Aplikacja mobilna – możliwość obstawiania w dowolnym miejscu
Wpłaty gotówkowe i za pomocą kart kredytowych Wpłaty za pomocą kart, e-portfeli, BLIK i innych metod
Błyskawiczna wypłata Błyskawiczna wypłata
Mozolne, ręczne wypełnianie kuponu Wypełnienie kuponu za jednym kliknięciem
Brak transmisji wydarzeń Streamingi wydarzeń online
Tylko tradycyjne dyscypliny Sporty wirtualne
Brak gier hazardowych Oferta gier karcianych i stołowych na pieniądze
Anonimowe zakłady Konieczność podania numeru PESEL i personaliów

Rejestracja u legalnego bukmachera online w Polsce

Rejestracja u buka online jest niezbędnym warunkiem do wpłaty depozytu oraz wypłaty wygranej. Większość bukmacherów, w tym na przykład Noblebet, pozwala na tzw. tymczasową rejestrację, podczas której mamy około miesiąca na przetestowanie wszystkich funkcji, wpłaty oraz składanie kuponów. Aby jednak wypłacić wygraną, musimy dokonać weryfikacji konta, o czym opowiemy niżej. Jest to konieczne do potwierdzenia naszego wieku – hazard i zakłady nie są dozwolone wśród osób niepełnoletnich.

Sam proces rejestracji przebiega bardzo szybko i już po kilku minutach stajemy się pełnoprawnymi członkami bukmacherskiej społeczności.

 1. Wchodzimy na stronę interesujacego nas legalnego bukmachera online.
 2. Rozpoczynamy rejestrację
 3. Wpisujemy numer telefonu, adres e-mail, PESEL, adres i pozostałe dane osobowe.
 4. Potwierdzamy numer telefonu, wpisując kod otrzymany SMS-em.

To w zasadzie wszystko – możemy przejść do odebrania bonusu powitalnego i wpłaty depozytu!

Jak zweryfikować tożsamość u bukmachera online w Polsce?

Przesłanie skanu dowodu osobistego to warunek do wypłaty wygranej. Warto więc to zrobić jak najszybciej, tym bardziej, że jest to procedura niezwykle prosta. Do tego potrzebny nam będzi ejedynie skan dowodu osobistego. Kilku buków pozwala na weryfikację bez wysyłania skanów dokumentów – warunkiem jest jednak posiadanie konta w jednym z banków, np. Santander czy PKO BP. Wówczas używamy loginu i hasła do banku, a bukmacher wykonuje za nas resztę.

Normalnie przebiega to jednakw  następujący sposób:

 1. Przechodzimy do ustawień konta.
 2. Wybieramy zakładkę DOKUMENTY albo DANE OSOBOWE.
 3. W odpowienim formularzu załączamy przód i tył dowodu osobistego.
 4. Gracz ma prawo zamazać informacje wrażliwe inne niż imię, nazwisko czy PESEL czyli na przykład imiona rodziców albo wzór podpisu.

Operator powinien w ciągu 48h poinformować nas o pozytywnym rozpatrzeniu procedury KYC.

Wpłaty i wypłaty u legalnych buków w Polsce

Konkurencję pomiędzy operatorami widać również na przykładzie metod płatności oferowanym graczom. Wszyscy operatorzy pozwalają na natychmiastowe złożenie depozytu za pomocą e-portfeli czy płatności typu Przelewy24 lub BLIK. Osoby bardziej zachowawcze mogą skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego. Pamiętać należy, że wówczas kasa może dojść do bukmachera z opóźnieniem i nie rozpoczniemy gry natychmiast.

Szybkie płatności to zasługa współpracy z wieloma polskimi bankami oraz legalizacji rynku zakładów sportowych – są to usługi takie same jak wszystkie inne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby popularne bramki płatnicze PayU czy Dotpay nie oferowały swoich płatności legalnym spółkom odprowadzającym podatki.

Zwykle zabawimy się u większości bukmacherów online już za przysłowiowa złotówkę (choć np. PZBuk ma minimalny depozyt 5 PLN), a wielu operatorów pozwala na wpłatę i wypłatę nawet kilku groszy! Depozyt minimalny jest w tej branży więc bardzo niski.

Metoda płatności Minimalny depozyt Minimalna wypłata Czas realizacji Bukmacherzy
BLIK 1 PLN Natychmiast Totalbet, Noblebet, Superbet, LVBet, Etoto, Betclic, Fuksiarz, Ewinner, Betcris, PZBuk, Betx
Paypal/Skrill/Neteller/Revolut 1 PLN 1 PLN Natychmiast Fortuna, STS, Superbet, Noblebet, Betx
PayU/Tpay/Dotpay 1 PLN Natychmiast Superbet, Fukciarz, Forbet, Totalbet, Ewinner, Betcris, PZBuk, Betx
Plix 1 PLN 1 PLN Natcyhmiast LVBet, Noblebet
Przelewy24 1 PLN 1 PLN Natychmiast LVBet, Betclic, Superbet, Fuksiarz, Totalbet, Betcris, PZBuk, Betx, Go+Bet
VISA/Mastercard 1 PLN 1 PLN Natychmiast wszyscy bukmacherzy
Przelew bankowy 1 PLN Do 3 dni Fortuna
Szybki przelew bankowy 1 PLN Natychmiast Fortuna, STS, Noblebet, Totolotek, Ewinner, Go+Bet
PaysafeCard 1 PLN Natychmiast LVBet, Etoto, Superbet, Noblebet, Totalbet, PZBuk
ApplePay/Google Pay 1 PLN Natychmiast LVBet, Betclic, Noblebet, Betters

Jak złożyć zakład u legalnego bukmachera

W przypadku zakładów sportowych online złożenie kuponu jest o wiele prostsze niż w stacjonarnej placówce. Jeśli już posiadamy konto i wpłaciliśmy depozyt, nie pozostaje nam nic innego niż przejście do ulubionej dyscypliny w celu złożenia zakładu. Jak to wygląda? Pokażemy to na przykłądzie największego polskeigo bukmachera online czyli STS.

 1. Logujemy się na stronie, podając e-mail i hasło.
 2. Wybieramy intreresującą nas dyscyplinę lub turniej, na przykład Ligę Mistrzów, zakłady live lub sporty wirtualne.
 3. Naszym oczom ukaże się lista spotkań w ramach danej dyscypliny/turnieju oraz data spotkania wraz z godziną.
 4. Wybieramy interesujące nas spotkanie – na stronie głównej podświetlone są kursy na klasyczny zakład 1X2 czyli zwycięstwo danej ekipy. Do wyboru w prostym zakładzie mamy wygraną drużyny nr 1, remis lub zwycięstwo drugiej drużyny.
 5. Obok zakłądów spotkania wyświetla się liczba dostępnych rynków. W zależności od legalnych bukmacherów internetowych i wydarzenia będzie ich kilka lub nawet ponad 100  np. liczba goli, handicap, pierwszy gol, wynik po 10 minutach itd.
 6. Klikając w podświetlony kurs, składamy zakład. Wyświetli on sięw  kuponie po prawej stronie.
 7. U większości buków nie możemy składać kombinowanych zakładów na jedno wydarzenie.
 8. Wpisujemy stawkę – docelowo jest to 5 PLN.
 9. Po potwierdzeniu zakładu nasz kupon zostaje złożony. Historię złożonych kuponów możemy przejrzeć w panelu użytkownika.

Wypłata wygranych u legalnego buka online

Jeśli nasz zakład okazał się trafiony, na saldzie gracza pojawia się dodatnia kwota. Aby wypłacić kasę z wygranej u legalnego bukmachera, musimy dopełnić wymogów weryfikacji tożsamości – pisaliśmy o tym przed chwilą. Jeśli dosłaliśmy już skan dowodu osobistego i mamy potwierdzenie, że nasze dane zostały zaakceptowane, konto u buka zostało w pełni aktywowane. W celu wypłaty środków musimy:

 1. Zalogować się do bukmachera online.
 2. Przejść do działu z płatnościami.
 3. Wybrać w dziale z wypłatami jedną z dostępnych metod płatności (przelew bankowy, PayPal, Przelewy24 itd.)
 4. Zlecić przelew.

Zdecydowana większość operatorów realizuje przelewy natychmiastowe również w weekendy. Po kilkunastu minutach powinniśmy odnotować środki na prywatnym koncie bankowym albo e-portfelu.

Uwaga! Aby wypłacić pieniądze pochodzące z bonusu musimy wcześniej spełnić wymóg obrotu, inaczej nasz wniosek nie zostanie rozpatrzony pozytywnie!

Rodzaje kuponów u legalnych bukmacherów online

Jakie kupony możemy składać u bukmachera internetowego? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak chcemy rozliczyć swoje typy. Z grubsza każdy kupon zawiera informację na temat obstawianego wydarzenia, stawki zakładu oraz kursu, według którego nastąpi później rozliczenie. Do najpopularniejszych należą następujące ich rodzaje:

 • SOLO – kupony single to najpowszechniejsza i jednocześnie najprostsza odmiana składanych w Polsce kuponów. Nie ma co się tutaj specjalnie rozwodzić – tutaj mamy po prostu jeden zakład, w którym wygrana wynosi tyle, ile rezultat przemnożenia kursu i stawki. Jeśli wytypowaliśmy poprawnie, wpada nam do portfela kasa.
 • AKO – akumulowane zakłady muszą zawierać minimum dwa zdarzenia pre-match albo w zakładach na żywo. Wygrana zostaje rozstrzygnięta na nasza korzyść, gdy poprawnie wytypowaliśmy wszystkie zakłady z kuponu.
 • SYSTEMOWE – różni bukmacherzy nazywają różnie te zakłady (np. w STS nosi on nazwę MAXIKOMBI). W tym zakładzie możemy pomylić się podczas typowania, ale liczba pomyłek jest ograniczona. W tych kuponach gracz może uporządkować kupony w różne podgrupy, w których jeden lub dwa nietrafione typy nie oznaczają kompletnej przegranej. Jeśli powinie nam się noga przy jednym spotkaniu sportowym, pozostałe zakłady przechodzą i skutkują wypłata wygranej.

A więc jakie obstawiać kupony? Wszystko zależy od wielu czynników: naszego doświadczenia w składaniu zakładów, znajomości danej dyscypliny/ligi sportowej, budżetu i oczekiwań. Szczegółowo omówimy to w oddzielnym artykule na stronie Kasynopl.net.

Zakłady live i transmisje wydarzeń sportowych u bukmacherów online

Spora przewaga bukmacherów online nad stacjonarnymi zasadza się na możliwości składania wydarzeń na żywo podczas oglądania transmisji z danego spotkania w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki umowom podpisanym z posiadaczami praw do relacji ze spotkań sportowych. Niektórzy bukmacherzy, np. legalnybukmacher 2024 STS, Fortuna czy Betfan, mają setki czy nawet tysiące streamingów live miesięcznie na rozmaite wydarzenia, począwszy od spotkań polskiej Ekstraklasy czy 1 Ligi, poprzez rozgrywki ligowe we Włoszech, Bundesligę, mecze tenisowe, na MMA czy F1 skończywszy.

Zakłady live polegają po prostu na typowaniu i składaniu kuponów w trakcie trwającego wydarzenia. Co istotne, kursy na zakłady modyfikowane są w zależności od tego, co dzieje się na boisku/hali. Dzięki temu zarówno sam operator jak i gracz mogą reagować na zmiany real time. Livebetting jest świetną okazją dla osób, które wykazują się refleksem i strategicznym myśleniem, choć o przechytrzenie buka jest dość trudno. Większość portali rezerwuje sobie prawo do anulowania zakłady wytypowanego live tuż po chociażby czerwonej kartce czy utracie bramki.

Wśród dyscyplin objętych transmisjami i zakładami live są tenis, oczywiście piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka oraz wydarzenia e-gamingowe.

Jak oglądać mecze online za free u legalni bukmacherzy PL?

Jeśli zasadzamy się na oglądanie spotkań sportowych na żywo, portale bukmacherskie są doskonałym miejscem! Musimy pamiętać tylko o tym, że mecze za free udostępniane są we wszystkich przypadkach osobom, które nie tylko posiadają konto u danego buka, ale również złożyły depozyt/kupon w ostatnich dniach. Ma to na celu ograniczenie różnego rodzaju nadużyć ze strony osób, które zalogują się u buka tylko po to, by obejrzeć na przykład transmisję z Wimbledonu.

Poza tym transmisje nie mają żadnych innych restrykcji.

Kary za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów

Czy za grę u nielegalnego bukmachera grozi nam kara? Zgodnie z obowiązujący w Polsce prawem zakłady u bukmacherów nieposiadających licencji MF uznawane są przestępstwo skarbowe. co grozi polskim graczom łamiącym prawo? Otóż przewidziano w takich wypadkach kary finansowe. I to dość spore:

 • sprawca musi zwrócić 100% wygranej z nielegalnego zakładu,
 • udział w zakładach z licencją offshore z terytorium RP karany jest grzywną o wartości do 120 tzw. „stawek dziennych”,
 • obecnie minimalna stawka dzienna ustalona została na poziomie mniej więcej 1/30 najniższej pensji. Grzywna nałożona przez skarbówkę może wynieść nawet 9 000 PLN.

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce z aplikacją mobilną

Zakłady mobilne są obecnie bardziej popularne niż kiedykolwiek. Nawet najstarsi gracze zaczynają zdawać sobie sprawę, jak wygodne jest obstawianie zakładów przez komórkę. Kiedy używasz urządzenia mobilnego do stawiania zakładów, możesz oddać się swojemu hobby w dowolnym miejscu i czasie: w przerwie w pracy, w autobusie, podczas codziennych dojazdów do pracy, w pubie z kolegami.

Obecnie wszyscy operatorzy z polską licencją w 2024 roku posiadają aplikację mobilną na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Nieco gorzej wygląda sprawa z telefonami Windows Phone – ci gracze będa musieli skorzystać ze strony mobilnej.

W Polsce możemy korzystać z kilkunastu różnych aplikacji mobilnych do zakładów. Każda z nich posiada odmienne funkcje i daje nam nieco inne korzyści. W większości przypadków możemy mieć za jej pomocą łatwy dostęp do statystyk, sportów wirtualnych, obsługi klienta, historii zakładów a także oczywiście wpłat i wypłat oraz składania kuponów za jednym kliknięciem. Apki obsługują także streamingi z meczów, choć różnie to bywa z ich jakością.

Jak pobrać apkę bukmachera na telefon z systemem Android?

Aby pobrać aplikację do obstawiania na urządzenia z systemem Android, musisz przejść do Sklepu Google Play i wyszukać aplikację, którą chcesz pobrać. Z tego miejsca możesz przeczytać kilka recenzji na temat operatora. Jeśli jesteś zadowolony z pobrania aplikacji, to kliknij przycisk „Zainstaluj”. Aplikacja powinna być gotowa w ciągu kilku minut.

Alternatywnie możesz pobrać plik APK bezpośrednio ze strony operatora i tak musimy postąpić w większości przypadków. Wystarczy otworzyć stronę buka na komócre albo tablecie a następnie wyrazić zgodę na instalację pobranego oprogramowania. Po zalogowaniu się możemy przejść do obstawiania.

Jak pobrać apkę bukmachera na telefon z systemem iOS?

Jeśli chcesz postawić zakład na swoim urządzeniu mobilnym z systemem iOS, udaj się do Apple App Store i wyszukaj aplikację do obstawiania wydaną przez ulubionego polskiego bukmachera. Aby zainstalować aplikację dotknij przycisku oznaczonego jako „Download”. Aplikacja powinna zostać zainstalowana na urządzeniu w ciągu kilku minut, pod warunkiem, że masz przyzwoite połączenie internetowe.

Po zakończeniu musisz dotknąć ikony aplikacji i wprowadzić swoje dane do logowania. Jeśli nie masz jeszcze konta w legalnych zakładach bukmacherskich, istnieje również możliwość założenia go przez apkę mobilną.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce w 2024 roku

Obecnie licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów sportowych online posiada 24 operatorów, ale tylko część z nich uruchomiła swoje serwisy dla graczy – kilku z nich powinno wystartować w najbliższych miesiącach. U nas znajdziecie legalni bukmacherzy ranking. Najnowsze marki na naszym rynku to BestBet24, Go+Bet, Superbet, Betclic, Forbet. Inni, na przykład zakłady Traf, oferują tylko kursy na gonitwy konne i nie mają u siebie jakichkolwiek innych sportów. Spójrzmy zatem na kompletną listę 19 legalnych buków w 2024 roku:

 1. STS
 2. Fortuna
 3. Superbet
 4. Fuksiarz
 5. BestBet24
 6. LVBet
 7. Go+Bet
 8. Betclic
 9. Betfan
 10. Totolotek
 11. Etoto
 12. Pzbuk
 13. Totalbet
 14. eWinner
 15. Forbet
 16. Noblebet
 17. Betters
 18. Betcris
 19. Betters

Gdzie znaleźć nowego bukmachera online?

Jeśli szukacie miejsca, które rzetelnie recenzuje istniejących bukmacherów z Polski i zagranicy, dobrze trafiliście! W Kasynopl.net pracują doświadczeni dziennikarze, którzy zjedli zęby na hazardzie w sieci i bukmacherce. Na naszym portalu przedstawiamy tylko licencjonowanych, legalnie działających operatorów i wam pozostawiamy decyzję o tym, czy założyć u nich konto czy też nie.

W toku naszej pracy opisujemy dokładnie najnowsze promocje dla nowych i stałych graczy, w tym bonusy bez depozytu i bonusy powitalne, recenzujemy również gry hazardowe w najlepszych kasynach online dla polskich graczy. Korzystając z naszych rekomendacji, macie gwarancję dobrej, bezstresowej zabawy w legalnych kasynach na pieniądze i u najlepszych bukmacherów online!

FAQ

Jaki jest najlepszy polski bukmacher online?

Wszystko zależy od tego, jakie macie oczekiwania. Niektórzy bukmacherzy specjalizują się w konkretnych dyscyplinach, np. Fortuna czy LVBet mają największy wybór wydarzeń z piłki nożnej z polskich i zagranicznych lig, z kolei Betfan specjalizuje się w zakładach specjalnych. Przy wyborze najlepszego dla was buka warto wziąć także pod uwagę ofertę bonusów powitalnych i freebetów. Jeśli z kolei nie zależy wam na bonusach i szukacie najlepszych zakładów Live, powinniście rozważyć założenie konta w Etoto czy u bukmachera Forbet.

Accordion Sample TitleNa czym polega cashout u bukmacherów?

Cashout to opcja wypłaty wygranej przed zakończeniem spotkania. Zamknięcie zakładu przed finałem pojedynku oferuje dziś większośc bukmacherów. Taką możliwość mamy w zakładach pre-match oraz live. Cashout pozwala zaoszczędzić nieco kasy w przypadku, gdy spotkanie sportowe układa się nie po naszej myśli. W ten sposób operator zwraca nam część gotówki zainwestowanej w zakład, a my możemy zminimalizować straty.

Jak wpłacić depozyt u legalnego bukmachera?

Do wpłaty pieniędzy potrzebne jest założenie konta u przynajmniej jednego buka. Następnie musimy przejść do działu z płatnościami. Tam wybieramy np. BLIK, szybki przelew albo Skrill, wpisujemy kwotę i zatwierdzamy transakcję w aplikacji mobilnej. Pieniądze powinny od razu pojawić się na naszym saldzie.

Jak oglądać mecze za darmo u legalnych bukmacherów?

Jeśli dany operator oferuje streamingi wydarzeń z Bundesligi czy meczów tenisowych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie oglądać ich za darmo z poziomu aplikacji mobilnej albo strony WWW. W tym celu musimy zalogować się i złożyć wcześniej depozyt. Bukmacherzy wymagają najczęściej, aby wpłata gotówki miała miejsce np. w ciągu ostatnich 7 dni.

Jak grać taśmy bukmacherskie u legalnych bukmacherów?

Słynne "tasiemce" można obstawiać u wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce online. Po dodaniu pierwszego wydarzenia należy w ramach tego samego kuponu dodać kolejne. Bukmacherzy pozwalają na złożenie nawet 85 zakładów na jednym kuponie! U wielu z nich pojawiają się także premie za tasiemcowe zakłady i możemy otrzymać doładowanie w przypadku wygranej sięgające nawet 100%!

Czy muszę płacić podatek od wygranych u legalnego bukmachera?

Tak, gracze płacą podatek 12% od każdego, nawet najmniejszego złożonego zakładu. W przypadku wygranej obowiązuje dodatkowo podatek zryczałtowany w kwocie 10% od uzyskanej kwoty. Nie dotyczy to jednak zwycięskich kuponów, w których wygrana nie przekroczyła w skali roku 2 280 PLN. Na szczęście podatek odprowadza za nas dom bukmacherski i odejmuje go od naszej wypłaty.

Czy bukmacherzy są w Polsce legalni?

Zakłady wzajemne czyli sportowe są w Polsce legalne. Legalni polscy bukmacherzy muszą mieć licencję wydanej przez Ministra Finansów. Obecnie aż 24 podmioty z Polski i zagranicy posiadają takie zezwolenia, z czego 19 uruchomiło swoje serwisy online a część dodatkowo posiada sieci stacjonarnych salonów. Grając u legalnego buka odprowadzamy podatek od wygranej i nic przykrego nie powinno nas spotkać.

Jak sprawdzić, czy dany bukmacher posiada licencję?

Informacja o licencji musi być podana w widocznym miejscu na stronie. Najczęściej znajdziemy ją w sekcji z informacjami prawnymi. Tam powinien znajdować się numer licencji, data jej wydania oraz do kiedy jest ona ważna. Wielu operatorów umieszcza również link do skanu wydanego zezwolenia.

Jakie są bonusy u legalnych bukmacherów w 2024 roku?

Obecnie wszyscy bukmacherzy oferują jakiś bonus dla nowych graczy oraz czasowe premie dla tych, którzy grają regularnie. Najczęściej spotykanym jest bonus od depozytu, freebet czyli darmowy zakład i ubezpieczenie zakładu. Dodatkowo spotkać można promowane kursy na niektóre wydarzenia sportowe, doładowania do depozytu, cashbacki czyli zwroty gotówki oraz premie za udane trafienia. Popularną premią jest także kurs bez podatku!

Którzy polscy legalni bukmacherzy mają aplikacje mobilne?

W 2024 roku wszyscy polscy legalni bukmacherzy mają swoje własne apki mobilne. Legalni bukmacherzy polska 2024 oferują graczom dodatkowe bonusy mobilne za pobranie apki i złożenie zakładu tą metodą. Z aplikacji mogą korzystać posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym Android i iOS. Apka jednak nie jest konieczna - złożymy zakład i wypłacimy wygraną także przez stronę mobilną.