Gra karciana na pieniądze w kasynie online

Hellspin
100% do 400 PLN+100 FS
Sportaza
100% do 2 250 PLN + 200 FS
Rolling Slots
140% do 500 PLN + 100 FS
Corgislot
100% do 2 500 PLN
Tsars
100% do 1500 PLN + 100 FS

Gry w karty towarzyszą nam od tysięcy lat. Jednak większość z nich datowana jest na około 200-300 lat, a zasady najpopularniejszej gry karcianej na pieniądze na świecie, czyli pokera Texas Hold’em, zostały w pełni skodyfikowane w pierwszej połowie XX wieku.

Poker nie jest oczywiście jedyną grą, w którą możemy grać na pieniądze, choć dziś trudno sobie wyobrazić kasyno z krwi i kości bez tej klasycznej gry. Sam poker oferowane jest w kasynach w wielu odmianach. Oto najpopularniejsze z nich:

Texas Hold’em W Texas Hold’em każdy gracz otrzymuje dwie zakryte karty. Na stole odsłanianych jest pięć wspólnych kart (3+1+1 w kolejnych rundach). Celem jest ułożenie najlepszego pięciokartowego układu pokerowego.
Omaha Omaha jest podobna do Texas Hold’em, ale każdy gracz otrzymuje cztery zakryte karty. Gracze tworzą układ z dwóch kart z ręki i trzech wspólnych kart na stole, aby ułożyć układ pokerowy.
Seven Cards Stud W tym wariancie gracz otrzymuje siedem kart, trzy zakryte i cztery odkryte. Celem jest ułożenie najlepszego pięciokartowego układu pokerowego.
Razz Razz to odmiana stud pokera, w której celem jest ułożenie jak najgorszego układu pokerowego. As jest niską kartą, a najlepszy układ to 5-4-3-2-A.
5-Card Draw W 5-Card Draw każdy gracz otrzymuje pięć kart, a następnie ma jedną lub więcej rund, aby wymienić niechciane karty i stworzyć jak najlepszy układ pokerowy.

 

W co jeszcze możemy zagrać na pieniądze z przyjaciółmi albo w kasynach online na prawdziwe pieniądze? Czy istnieje jakaś gra karciana z dżokerami, w którą można zagrać na kasę? Czy wojna, gra karciana chętnie rozgrywana przez dzieci, również umożliwia grę na pieniądze? Tego dowiecie się z naszego rankingu gier karcianych!

Tysiąc

Gra karciana tysiąc posiada niezbyt skomplikowane regułu gry i jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych polskich gier, w które grywa się na pieniądze. Może być doskonałą zabawą na spotkaniach z przyjaciółmi lub rodziną. Przy grze na pieniądze w tysiąca zakład stawiamy przed rozpoczęciem licytacji (na podobieństwo blindów w pokerze), następnie licytujemy się, podbijając stawkę. Jeśli osoba ugra kontrakt, zgarnia pulę.

Zasady na pozór mogą wydawać się skomplikowane, gdyż występuje tu licytacja i zgłaszanie tzw. „meldunków”, ale po kilku rozdaniach „w otwarte karty” opanujemy je dość szybko. Aby ułatwić sobie grę, można przygotować ściągawkę z wartościami kart i meldunków. W miarę praktyki te informacje zostaną z czasem opanowane.

Gra w tysiąca to nie tylko rozrywka, ale także test umiejętności strategicznych i zdolności przewidywania ruchów przeciwników. Gra karciana tysiąc online pozwala też potrenować z innymi graczami przed rozpoczęciem gry na pieniądze.

Kierki

Kolejna popularna gra, która dla wielu stanowi świetny wstęp przed nauką gry w brydża. Gra w kierki stanowi rozwinięcie karcianki Hearts znanej z rozgrywek online. Rozgrywana całą talią bez jokerów, kierki wymagają do gry 4, ewentualnie 3 osób. W grze obowiązuje dawanie do koloru, kiery są kolorem, w który wychodzimy na końcu, zaś za różne wzięte przyznawane są punkty karne – w kierkach gramy kilka rund, zaś w każdej z nich obowiązują inne kary za wzięcie różnych lew: z kierami, lew z waletami królami, lew z damami, z królem kier i tak dalej.

W grze na pieniądze w kierki można po prostu stawiać zakład przed rozpoczęciem rozdania. Ze względu na brak licytacji osoba wygrywająca dane rozdanie zgarnia postawioną pulę. Kierki, gra karciana dostępna za darmo online, niestety rzadko jest oferowana w kasynach na pieniądze.

Makao

Makao, gra karciana, rozgrywana dwoma taliami z jokerami lub bez, pozwala na świetną zabawę w większym gronie, od dwóch do 8 osób. Makao, w przeciwieństwie do na przykład pokera, nie ma jasno skodyfikowanych zasad i w zależności od grona osób, w którym zasiądziemy do stołu, zasady tej gry mogą się różnić od siebie, choć w większości wariantów mamy kilka kart „funkcyjnych” – na przykład:

  • 2 oznacza wzięcie 2 kart i stratę kolejki
  • 3 oznacza wzięcie 2 kart i stratę kolejki
  • 4 oznacza stratę kolejki,
  • walet może żądać karty od 5 do 10,
  • damę położyć można na dowolną kartę
  • król pik i król kier oznaczają wzięcie 5 kart z talonu

Przed rozpoczęciem gry w makao na pieniądze warto ustalić spójne reguły na przykład na podstawie jakiegoś szczegółowego przewodnika karcianego online. Makao gra karciana zasady nie są zbyt skomplikowane i szybko będziemy w stanie czerpać frajdę z gry oraz wygrywać wygrane. Przed grą na pieniądze można ustalić wpisowe, równe dla wszystkich graczy. Wygrywający po prostu zgarnia pulę ze stołu i gra toczy się bez licytacji.

Remik

Remik, gra karciana dla dwóch lub więcej osób, jest często wybierana przez graczy obok takich gier jak pasjans, makao, poker czy pan. Zasady remika są stosunkowo proste, co pozwala na szybkie nauczenie się gry i rozpoczęcie zabawy.

Liczba kart potrzebnych do gry w remika zależy od liczby graczy:

  • W grze dwuosobowej używa się jednej talii kart składającej się z 52 kart.
  • W grze trzyosobowej lub czteroosobowej potrzebne są dwie talie kart.
  • W przypadku gry z większą liczbą graczy, taką jak sześć, siedem lub osiem, używa się trzech talii kart.

W tradycyjnym remiku każdy gracz otrzymuje po 13 kart (rozgrywający otrzymuje 14 kart). Grając w remika, używa się także jokera, który może zastępować dowolne karty. Celem tej gry jest pozbycie się wszystkich kart. Można to zrobić w jednym ruchu, wykładając wszystkie karty naraz, lub stopniowo, wykładając część kart w każdym ruchu. Ostatnią kartę należy wyrzucić na tzw. „stos”.

W remiku wyróżniamy czyste sekwensy, sekwensy z jokerami i zestawy – to nic innego jak kilka kart o tej samej figurze, ale w różnych kolorach. Gra toczy się, aż jeden z graczy pozbywa się wszystkich kart i wyrzuca ostatnią na stos. Następnie kolejny gracz rozpoczyna nową rundę, dobierając kartę ze stosu zakrytego i odrzucając jedną kartę na stos. Jeśli chodzi o szczegółowe reguły gry w remika, odsyłamy do wyszukiwarki – w sieci roi się od stron, na których znajdziecie dokładnie opisane zasady.

Gra karciana remik z dowolną liczbą uczestników może być oczywiście rozgrywana na pieniądze. W takim wypadku gracze wnoszą pewna stawkę przed rozdaniem kart, zaś wygrywający, który uzyskał najwięcej punktów, po prostu zgarnia pulę ze stołu.

66

Gra karciana 66 online spotykana jest rzadko. Najczęściej rozgrywana jest ona przy pomocy analogowych kart w domach i jest dość popularną karcianą grą towarzyską dla dwóch lub więcej osób (w przypadku większej liczby graczy obowiązują nieco inne zasady, których z braku miejsca, nie przytoczymy tu w całości). Zdaniem wielu osób jest to nieco uproszczona wersja tysiąca (także i tutaj można zgłaszać meldunki i mają one taką sam wartość co w grze w tysiąca), aczkolwiek jej korzenie są podobno inne.

Podobnie jak gra w tysiąca, 66 wykorzystuje małą talię kart, od dziewiątek do asów. W pierwszym rozdaniu losowo wybrany gracz pełni rolę rozdającego. Następnie gracze wymieniają się tą funkcją. Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart. Jedna z nierozdanych kart zostaje odkryta i wskazuje kolor atutowy w danym rozdaniu. Pozostałe nierozdane karty są umieszczane obok i tworzą stos zakrytych. Przy grze w 66 na pieniądze przed rozdaniem kart gracze muszą postawić zakład. Zakładają się o to, kto wygra dane rozdanie. Stawka zakładu jest oczywiście umowna.

Gra w 66 jest dynamiczna i wymaga odrobiny myślenia strategicznego – fani gier karcianych na prawdziwe pieniądze z pewnością opanują szybko zasady, które nie są zbyt skomplikowane.

Dureń

Gra karciana Dureń, znana również jako Durak lub „gra w Głupka”, ma rosyjskie korzenie. Choć czasem jest spotykana w kasynach, można ją również grać w gronie przyjaciół bez konieczności zakładania konta w kasynach online.

W tej popularnej grze karcianej nie wyłaniamy zwycięzcy. Chodzi tu dla odmiany o wytypowanie przegranego, który otrzymuje miano „durnia”. Głównym celem graczy jest wyłożenie wszystkich kart, a przegrywa ten, kto zostaje z kartami jako ostatni.

Do rozgrywki w Durnia używa się talii 36 kart, po dziewięć w każdym z czterech kolorów, poczynając od A, schodząc do szóstki. Każdy zawodnik otrzymuje 6 kart zakrytych i odkrywa jedną kartę na środku stołu. Kolor tej odkrytej karty staje się atutem. Pozostałe karty, również zakryte, układa się na niej w sposób, który pozwala wszystkim graczom widzieć kartę atutową.

Dureń to gra opierająca się na ataku i obronie. Gracz rozpoczynający atak może współpracować z pozostałymi graczami, podczas gdy obrońca stawia czoło atakującym samodzielnie. Atak rozpoczyna się od wyłożenia pierwszej karty dla broniącego się. Aby się obronić, przeciwnik musi ją przebić. Kartę, która nie jest atutem, może zostać pokonana za pomocą wyższej karty w identycznym kolorze lub dowolnym atutem. Karty atutowe można pokonać tylko wyższym atutem. Ważne jest, że atut jest silniejszy od karty nieatutowej. Jeśli obrońca nie może albo nie zamierza przebić ataku, musi zabrać atakującą kartę. Po zakończeniu ataku, atakujący może wykonać kolejny atak.

Kiedy atak zostaje zakończony (odparty), karty użyte podczas ataku są odkładane na bok. W tej chwili gracze zamieniają się rolami – teraz obrońca staje się atakującym, a gracz po jego lewej stronie przejmuje rolę obrońcy. Po rundzie z atakiem każdy gracz, który ma mniej niż sześć kart, musi dobrać do sześciu kart ze stosu na stole. Karty są dobierane aż do chwili, gdy zabraknie kart na stosie z zakrytmi kartami.

Najlepsze kasyna na pieniądze z grami karcianymi

Gra w tysiąca czy w makao na pieniądze w towarzystwie stanowi znakomita rozrywkę. W wiele z wymienionych wyżej gier karcianych możemy jednak zagrać również online. Kasyna internetowe mają w swoich ofertach tysiące różnych gier, w tym wojnę, andar bahar, rozmaite warianty pokera, blackjacka i bakarata, czyli typowo kasynowe gry hazardowe. Rzadziej przez kasyna oferowany jest pan gra karciana, pasjans czy remik.

Gdy stajemy przed wyborem kasyna internetowego, warto rozejrzeć się za serwisem, który akceptuje graczy z Polski. Dodatkowym warunkiem, spełnienie którego umożliwi bezpieczną grę oraz terminowe wypłaty, jest posiadanie licencji. Legalne, licencjonowane kasyna online uzyskały zezwolenie na prowadzenie działalności i podlegają surowym regulacjom nałożonym przez komisję hazardową danego kraju. Krótko mówiąc, właściciel musi przestrzegać terminów wypłat i korzystać z legalnego, licencjonowanego oprogramowania.

Przed rejestracją możecie przejrzeć oferty poniższych kasyn. Eksperci Kasynopl wybrali je spośród setek dostępnych legalnych kasyn. Możecie w nich nie tylko szybko zarejestrować się, ale również wpłacić depozyt przy użyciu wielu bezpiecznych metod płatniczych takich jak MiFinity czy Litecoin. Nowi gracze i stali bywalcy tych serwisów mogą liczyć na wartościowe bonusy. Premie powitalne pozwalają na rozpoczęcie gry z dodatkowymi środkami, a cashbacki i inne bonusy przydają się w późniejszej grze.

Kasyno online Gry karciane wideo Gry karciane na żywo Bonus powitalny Wager Min. wpłata
Great Win Casino poker, blackjack, bakarat, andar bahar, teen patti, top card trumps, double exposure Tak 2 250 PLN i 200 DS 35x/40x 40 PLN
21 Casino poker, blackjack, bakarat, andar bahar, wojna, punto banco, casino patience Tak 500 PLN + 50 DS 50x 50 PLN
Malina Casino poker, blackjack, bakarat, andar bahar, oasis poker, aces & eights, joker poker, vegas strip, stud poker Tak 3 600 PLN + 200 DS 35x/40x 40 PLN
GG Bet poker, blackjack, bakarat, andar bahar, jackpot poker, black jack buster, russian poker Tak 4 000 PLN + 500 DS 40x 10 PLN
Pin Up Casino poker, blackjack, bakarat, andar bahar, super 7 blackjack, atlantic city blackjack, perfect pair Tak 500 EUR i 250 DS 50x 10 EUR
Bizzo Casino poker, blackjack, bakarat, andar bahar, high hand poker, in between poker, wojna Tak 1 600 PLN + 150 DS 40x 5 PLN
24 Slots Casino poker, blackjack, bakarat, andar bahar, blackjack surrender, side bets blackjack, 2 ways royal Tak 700 EUR 40x 10 EUR

FAQ

Czy gra w karty na pieniądze jest legalna w Polsce?

Polska ustawa dotycząca hazardu niestety penalizuje grę w karty na pieniądze bez zezwolenia nawet w domowym zaciszu. Jeśli chcecie więc zagrać w tysiąca na pieniądze albo w makao na pieniądze, powinniście to zgłosić do urzędu celnego, nawet jeśli stawką jest kilka groszy.

Jakie w jakie inne gry karciane można jeszcze zagrać na pieniądze?

Poker czy remik gra karciana to niejedyne gry towarzyskie, w których można zagrać na pieniądze. Gra karciana kuku, pan, dureń czy makao – praktycznie każda gra z meldunkami bądź nie, w której można wygrać lub przegrać może być rozgrywana na pieniądze. Wszystko jest kwestią przyjętej konwencji i ustalenia zasad.

Jak grać w gry karciane na pieniądze w kasynie?

Do tego celu potrzebować będziemy konta w legalnym kasynie na prawdziwe pieniądze. Tam wpłacamy depozyt, na przykład przez BLIK, Skrill, kartę kredytową lub za pomocą kryptowalut i możemy zasiąść do gry!

Czym się różnią gry karciane na pieniądze w kasynie na żywo od gier karcianych na pieniądze wideo?

W przypadku kasyna na żywo gry karciane takie jak tysiąc na pieniądze, remik na pieniądze albo makao na pieniądze obsługiwane są przez prawdziwego krupiera, zaś gra transmitowana jest na żywo z kasyna lub ze studia telewizyjnego. Gry wideo to nic innego jak automaty symulujące rozgrywkę.

Na czym polega pan gra karciana?

Ta gra polega na pozbywaniu się kart w określonej kolejności. Gdy gracz nie jest w stanie dorzucić karty z ręki, dobiera trzy karty z odsłoniętego stosu na stole. Wygrywa ta osoba, która pozbędzie się kart jako pierwsza.

W jakich kasynach online jest oferowana gra karciana tysiąc?

Gra w tysiąca nie jest oferowana zbyt często w kasynach. Znajdziemy tam jednak inne gry karciane na pieniądze na przykład pokera Texas Hold'em, blackjacka, bakarata czy grę w wojnę na pieniądze.